ffa9eddd74

Vonkajšie žalúzie

Vonkajšie žalúzie sú najpoužívanejším exteriérovým tieniacim prvkom. Umožňujú plynule regulovať prirodzené osvetlenie, zachytávajú priame slnečné žiarenie a chránia pred jeho škodlivými účinkami. Používajú sa nielen k zatieneniu okien moderne poňatých rodinných domov, ale aj administratívnych či komerčných budov. V prípade požiadavky na maximálnu zatemnenie použijeme lamelu typu Z-PROFIL, kde je tento efekt takmer dokonalý. Z dlhodobého hľadiska je výhodnejšie ovládanie elektro pohonom, ktoré zaručuje dlhšiu životnosť a umožňuje napojenie rôznych druhov ovládacej automatiky (veterné, slnečné, tepelné, časové). Súčasťou dodávky môžu byť aj horné krycie plechy (galérie).

SCREENOVÉ ROLETY

Screenové rolety vonkajšie

MODERNÝ PRAKTICKÝ DOPLNOK, AKO JEDNODUCHÉ RIEŠENIE OCHRANY PRED SLNKOM
Screenové rolety sú stále viac obľúbené vďaka svojej účinnosti a modernému vzhľadu, dotvárajú architektonický vzhľad objektu a stávajú sa jeho neoddeliteľnou súčasťou. Využívajú sa ako dominantný estetický prvok administratívnych budov, ale aj obytných a pasívnych domov. Sú určené predovšetkým na zatienenie presklených fasád a okien. Chránia pred slnečným žiarením, zabraňujú prieniku tepla a tým prehrievaniu interiéru. Dajú sa tiež využiť na zatienenie pergol, altánkov, alebo zimných záhrad. Hlavnou prednosťou screenových roliet je predovšetkým použitie špeciálnych technických látok, ktoré umožňujú čiastočný prestup svetla do interiéru a vizuálny kontakt s okolím a zároveň dostatočné súkromie. V našej ponuke je veľké množstvo typov, ktoré vyhovejú všetkým účelom.

home_popis_02

Rolety

Pri výbere vhodnej tieniacej techniky by sme si mali určiť priority, ktoré od nej požadujeme. Rolety okrem výbornej tieniacej funkcie až dokonalého zatemnenia interiéru, zabezpečujú ochrannú funkciu proti hluku, znižujú náklady na kúrenie v zime či klimatizáciu v teplom letnom období. Takisto sú výbornou ochranou proti neželaným pohľadom susedov. Najefektívnejšie využitie všetkých výhod exteriérových roliet dosiahneme vhodnou kombináciou doplnkov k nim.

Riešenie pre novostavby

Riešenie pre rekonštrukciu

home_popis_03

Markízy

Markízy majú niekoľko predností. Predovšetkým sú schopné zatieniť väčšie plochy terás, balkónov či presklených nákladov. Ďalej dotvárajú architektonický vzhľad objektu a stávajú sa jeho neoddeliteľnou súčasťou. V našej ponuke je veľké množstvo typov, ktoré vyhovejú všetkým účelom. Používajú sa nielen k zatieneniu okien, obchodných alebo reštauračných priestorov, ale k vytvoreniu tieňu pred týmito priestormi. Z dlhodobého hľadiska je výhodnejšie ovládanie elektropohonom, ktoré zaručuje dlhšiu životnosť a umožňuje napojenie rôznych druhov ovládacej automatiky (veterné, slnečné, tepelné, časové).