otvarania

Technické parametre

Technické parametre a označenia dverí, pokúsime sa Vám ozrejmiť vlastností a vyhotovení dverí.

Výber povrchov je dnes veľmi široký – dyha, fólia, laminát (CPL).

  • dyha, je tenká vrstva dreva, používaná na povrchovú úpravu nábytku a výrobu preglejky. Jej hrúbka sa spravidla pohybuje okolo 0,2 až 1,5 mm. Vyrába sa rezaním kmeňa stromu do špirály, systémom podobným strúhaniu ceruzy. Dyha sa dá rezať rôznymi smermi, čím vzniká zaujímavá kresba dreva.
  • fólia, je tenkovrstevná fólia nanášaná na povrchy dverí za tepla. Vyrábaná je v rôznych farebných prevedeniach alebo imitáciách drevenej dyhy v hrúbke 0,5 – 0,6 mm.
  • laminát, je najlacnejšie prevedenie povrchovej úpravy pre výrobu nábytku a dverí s hrúbkou 0,1 – 0,3 mm. Vyrábaná je v rôznych farebných prevedeniach alebo imitáciách drevenej dyhy.

Rovnako aj prevedenie skladby jadra dverí je vo viacerých možnostiach – masív, laťovka, vysokotlaká (HDF), nízkotlaká (MDF), drevo vláknina, drevotrieska (DTD) alebo najnižší štandard voština.

Veľmi podstatné pre správne rozhodnutie sa pri výbere dverí, je určenie ich využitia. Na základe tohto rozhodnutia rozdeľujeme dvere podľa využitia pre súkromné použitie (nízka záťaž), firemné použitie (vyššia záťaž), hotelové dvere (vysoká záťaž), dvere do vlhkých prostredí (napr. plavárne), špeciálne použitie (zdravotnícke zariadenia), protipožiarne dvere a pod.

Možnosti otvárania zárubne – falcové a bezfalcové, otváravé do priestoru, do zárubne a pod.

Radi Vám poradíme a vyberieme pre vás najvhodnejšie riešenie.