Aktívny SMART vetrací systém GEALAN-CAIRE® smart

GEALAN-CAIRE®

Dovoľte vášmu domu dýchať bez toho, aby ste museli otvárať okná a znížte tak únik tepla najmä v chladných mesiacoch. Doprajte vďaka systému decentralizovanej rekuperácie GEALAN-CAIRE® čerstvý vzduch všetkým členom vašej rodiny dvadsaťštyri hodín denne. Vetrajte efektívnejšie s inteligentným vetracím systémom rekuperácie vzduchu, ktorý zabezpečuje výmenu vzduchu z interiéru. Zároveň ohrieva a privádza čistý a čerstvý vzduch. Počas spánku tak znížite riziko alergií vo vašej domácnosti. Systém sa stará nielen o vašu bezpečnosť, ale aj maximalizuje úsporu vašich nákladov na kúrenie‎.

Aktívny vetrací systém GEALAN-CAIRE® smart

Vetrajte podľa svojich potrieb

Aktívne a inteligentné vetranie

Aktívny vetrací systém GEALAN-CAIRE® smart aktívne vytvára prúdenie vzduchu pomocou ventilátorov. Akonáhle sa hodnoty vnútornej klímy (teplota a vlhkosť) merané senzormi líšia od ideálneho stavu, aktívny systém začne zlý vzduch transportovať von a čerstvý vzduch dovnútra. Aktívne vetranie môže pohybovať veľkým objemom vzduchu a je tou správnou voľbou, ak veľké miestnosti alebo celé byty majú byť energeticky účinne vetrané bez toho, aby obyvatelia museli čokoľvek robiť a utrácať svoj drahocenný čas.

Oblasť použitia

Aktívna dvojcestná vetracia jednotka je integrovaná priamo do okenného systému: na boku alebo hore, s viditeľným, farebne zladeným profilom krytu. Môže byť inštalovaná pod izoláciu a pod omietku. GEALAN-CAIRE® smart vytvára čerstvý vzduch bez ohľadu na tlak vzduchu pomocou 5 stupňov ventilátora. Integrovaná senzorová technológia automaticky zaháji proces vetrania, takže teplota a vlhkosť vzduchu v miestnosti zostanú v ideálnom rozmedzí. Systém optimalizuje vnútornú klímu tým, že chráni pred vlhkosťou, alergiami, hmyzom a hlukom. Inteligentné využitie tepelnej energie šetrí náklady na vykurovanie.

Konštrukcia a funkcie

GEALAN-CAIRE® smart je integrovaný do bočnej alebo hornej časti okna. Prúdenie vzduchu je od 4 do 40 m³ za hodinu. Prúd odsávaného a privádzaného vzduchu čisto oddelenými kanálmi. Dva filtre triedy ISO Coarse 50% (voliteľne ISO ePM25 70%) filtrujú prach, peľ a ďalšie škodlivé častice a ľahko sa vymieňajú. Vysoko účinný výmenník tepla minimalizuje tepelné straty.

Aktívny vetrací systém GEALAN-CAIRE® smart

Rekuperácia tepla pomocou výmenníka tepla

GEALAN-CAIRE® smart spĺňa najvyššie nároky na energetickú účinnosť, pretože pracuje s rekuperáciou tepla: Odsávaný a privádzaný vzduch sa nepriamo stretáva vo vysoko účinnom krížovom výmenníku tepla (účinnosť až 89 %) a odvádzaný vzduch odovzdáva svoje teplo privádzanému vzduchu. Tepelná energia, ktorá ohrieva vaše miestnosti, sa nestráca, ale používa sa vo vetracom systéme na ohrev čerstvého vzduchu. Do domu vstupuje iba čerstvý, vyčistený a predhriaty vzduch.

Autonómna prevádzka s možnosťou SMART ovládania

GEALAN-CAIRE®

smart pracuje úplne samostatne. Senzorová technológia to robí v automatickom režime: Akonáhle vlhkosť vzduchu už nie je v ideálnom rozmedzí, začne systém GEALAN-CAIRE® smart automaticky ventilovať, odstraňuje vlhkosť a dodáva čerstvý, vyčistený vzduch – pre stabilnú a zdravú vnútornú klímu bez toho, aby sa muselo zbytočne plytvať vzduchom . Aj keď nie je nikto doma, budú izby vždy optimálne vetrané.

Možno ovládať aj bez aplikácie

GEALAN-CAIRE® smart je možné tiež ovládať klasickým spôsobom pomocou dotykového senzora priamo na zariadení alebo pomocou zapusteného tlačidla. Alternatívne je možné GEALAN-CAIRE® smart pripojiť k sieti voliteľne prostredníctvom WLAN a inteligentne tak ovládať pomocou mobilnej aplikácie na smartfóne alebo tablete.

Aktívny vetrací systém GEALAN-CAIRE® smart
Aktívny vetrací systém GEALAN-CAIRE® smart
Aktívny vetrací systém GEALAN-CAIRE® smart

Možnosti inštalácie (s omietkou)

Komponenty pre GEALAN-CAIRE® smart sú k dispozícii v rôznych farebných prevedeniach a povrchoch a dokonale sa prispôsobia vášmu okennému systému vo vnútri aj vonku. Vetrací systém môže byť inštalovaný pod izoláciu a pod omietku. Základná časť nasadzovacieho kanála, ktorú je možné rozšíriť pomocou adaptéra s mriežkou 20 mm, umožňuje bezproblémovú inštaláciu do tepelne izolačného kompozitného systému bez ohľadu na to, aká silná je izolačná vrstva. Viditeľné zostávajú iba úzke mriežky vstupu a výstupu vzduchu v podhľade okna.
Aktívny vetrací systém GEALAN-CAIRE® smart
Aktívny SMART vetrací systém GEALAN-CAIRE® smart
Aktívny SMART vetrací systém GEALAN-CAIRE® smart

Jednoduchá integrácia technológie Smart Home

GEALAN-CAIRE® smart je možné ľahko integrovať do inteligentného domáceho systému Smart Home. Keď ste sa dlho sprchovali a okamžite potrebujete intenzívnejšie vetranie, môžu sa miestnosti inteligentne vetrať. GEALAN-CAIRE® smart je možné ľahko ovládať aj mimo vlastného domova pomocou inteligentnej platformy Smart Home. Získate tak prehľad o všetkých aspektoch kvality života, budete spravovať všetky funkcie centrálne iba niekoľkými kliknutiami alebo pomocou hlasového ovládania.

Interakcie s existujúcimi súčasťami

Bez ohľadu na to, aký šikovný je váš domov, alebo ešte bude: GEALAN-CAIRE® smart sa dobre hodí k existujúcim inteligentným komponentom. Môžete si vytvoriť osobné riešenie „aplikácie pre všetko“ a pripojiť vetrací systém GEALAN-CAIRE®. Miestnosti, zariadenia, scény alebo funkčné úrovne (vetranie, kúrenie, osvetlenie atď.) sú volené a nastavované podľa vašich vlastných prianí. Predpokladom je ďalšie použitie brány spoločnosti Mediola*.

Aktívny SMART vetrací systém GEALAN-CAIRE® smart
Aktívny vetrací systém GEALAN-CAIRE® smart