Garážové brány

Keď garážová brána, tak bránu od nás

Určite aj Vy poznáte pocit, keď´ ste v nepriaznivom počasí (v silnom daždi , mrazivej zime) zdolávali vzdialenosť medzi Vašim autom a garážou  hľadaním kľúčov vo vreckách. Pravdepodobne  aj pre Vás  by bolo omnoho pohodlnejšie a rýchlejšie riešenie, ak by ste vedeli riadiť Vašu garážovú  bránu, alebo záhradné osvetlenie, či záhradné vrátka stlačením jediného gombíka pri maximálnej bezpečnosti. Túto možnosť máte teraz na dosah prostredníctvom nízkych cien a vyššie uvedených funkcií. Či sa  jedná o novostavbu, alebo renováciu staršej budovy, naša firma Vám je ochotne k dispozícií.

Čo Vám ponúka RAVI Slovakia?

Kvalita: Na výrobu brán používame najkvalitnejšie materiály, či už sú to samotné panely dovážané z Talianska, vysokoúčinné motory, alebo koľajnicové štruktúry z galvanizovanej ocele. 

Bezpečnosť: Pretože bezpečnosť Vašich blízkych a Vášho domova je dôležitá aj pre nás, naším hlavným cieľom je túto bezpečnosť zachovať,  ba dokonca zdokonaliť ju. Prispievame k tomu bránami odolnými voči vlámaniu, protipádovou ochranou, funkciou na detekciu prekážok , ochranou proti  privretiu prstov a ďalšími užitočnými vlastnosťami...

Priaznivá cena: Počas našej viacročnej existencie sme vytvorili kvalitnú sieť dodávateľov. Zaviedli sme vlastnú výrobu motorov, navyše práca nášho profesionálneho tímu odborníkov Vám zaručuje spokojnosť  nielen v oblasti kvality, ale aj vo vynikajúcich cenových reláciách.

Individuálne dimenzovanie: Obrovská výhoda našich sekcionálnych garážových brán Eurodoor  oproti konkurencii je, že sa špecializujeme na výrobu brán individuálnych veľkostí. Garážová brána Vašich snov odteraz nie je limitovaná rozmermi.

 

Kvalita na celý život/zodpovedné myslenie

O našich paneloch

Naše sendvičovo zostrojené panely sa skladajú zo 40 mm hrubej polyuretánovej izolácie, ktorá je pokrytá  0,5 mm  oceľovým plechom. Použitý polyuretán neobsahuje žiadne freóny, ani iné škodlivé látky, vďaka čomu z nich budete mať pôžitok  po celý život.

 

Izolácia a vzduchotesnosť

Oceľové plechy v paneli sa navzájom nedotýkajú, takže po ich stretnutí medzi nimi nevzniká tepelný most. Vďaka samotnému zloženiu a vytvoreniu koeficient tepelnej priepustnosti na povrchu je 0,5W/m2K. Materiál polyuretánu s uzavretými bunkami, okrem toho spojenie panelov a vhodné tesnenie ich spodné časti umožňuje, aby panely odolali prachu, pare, parazitom pričom vynikajúco eliminujú aj vlhkosť.

 

Povrchová úprava a farby

Galvanizovaný oceľový plášť je pokrytý dvomi vrstvami farby.  Prvá vrstva je špeciálna základná farba, druhá je polyesterová vrchná farba. Okrem štandardnej bielej nájdete v našej ponuke nasledovné farebné prevedenia: zlatý dub, mahagón a orech. V prípade, že si ani z týchto neviete vybrať, máme pre vás v ponuke individuálne voliteľné farby z plnej škály  farieb RAL®. Ďalším dôležitým faktorom je   samotný  vzor panelu, ktorý podľa našej ponuky môže byť kazetový, lamelový (široká lamela),alebo lamelový (úzka lamela).  Pre nás je dôležité, aby boli naše brány príjemné už na prvý pohľad, preto ponúkame okrem hladkého povrchu aj povrch s imitáciou kože, alebo dreva. Priemyselné panely sú k dispozícií aj so vzorom štukovej omietky.

 

Úspora miesta

Výhodou sektorových garážových brán je, že môžete maximalizovať vnútorný priestor Vašej garáže, keďže na vnútornej stene sa nachádzajúca brána zaberá iba 5 cm z dĺžky Vašej garáže. Ďalšou výhodou je minimálny priestor pre fungovanie brány, nakoľko horná časť je iba sedem centimetrov od otvoru brány po strop.

 

Bezpečnosť vonku, i vo vnútri

O ochranu vašich najbližších dbajú naše brány nasledovnými vlastnosťami: bezpečnostná poistka v prípade prasknutia pružiny, zabezpečenie proti pádu, ochrana proti privretiu prstov. Okrem toho už pri najmenšom odpore sa preruší pohyb brány, čím vás uchráni pred prípadným zacviknutím.

 

Je dôležité pripomenúť, že samozamykacia funkcia brány  chráni proti vlámaniu, čím je  vylúčená možnosť preniknutia  zvonka. V prípade výpadku elektrického prúdu je možné manipulovať bránou zvonka špeciálnym odblokovacím zariadením a po potiahnutí šnúry núdzového odblokovania môžeme hýbať bránou aj zvnútra. V prípade manuálneho ovládania môžeme bránu uzamknúť špeciálnym  zámkom. K tomu ponúkame uzamykací mechanizmus v čiernej alebo chrómovej farbe, ktoré ešte viacej vyzdvihnú estetickosť vašej novej  brány.

 

Súhrn funkcií a estetiky

Pružiny s poistkou proti lámaniu

Protipádová ochrana

Panely zabezpečené proti privretiu prstov

Odporové čidlo

Ochrana proti vlámaniu

Imitácia kože

Imitácia dreva

Hladký povrch

Biely široko rebrovaný, úzko rebrovaný, kazetový, farbený

farby: zlatý dub, orech, mahagón

Základná a vrchná farba, vrstva zinku, oceľový plech, polyuretánová pena

 

Priemyselné riešenie

Naše služby zahŕňajú výrobu brán nielen pre domáce použitie, ale aj priemyselnú výrobu brán. Pri vytváraní formátov vieme vyhovieť tak objednávateľom z menších dielní či podnikov, ako aj veľkým priemyselným komplexom. Pri pohľade na technickú stránku dochádza  pri priemyselnom riešení  k aplikácii mnohých  elementov, ktoré plne vyhovujú  nadmernému zaťažovaniu, počnúc  koľajnicovou štruktúrou, cez manipulačný mechanizmus, až po laná. Ďalšie technické vysvetlivky nájdete na konci tohto tlačiva.

 

Priemyselný panel

Práve spomenutý rozdiel je badateľný nielen v konštrukcii, ale aj v paneloch. Vďaka prehnutiu hornej a spodnej časti oceľového plášťa sú naše panely pevnejšieho, masívnejšieho charakteru. Ďalším rozdielom je vonkajší plech panelu, ktorý oproti štandardnému vzoru imitácie dreva, alebo kože je takzvaný štukovo vzorkovaný, z ktorého je ľahšie odstrániť  silné priemyselné nečistoty. Naše priemyselné panely možno objednať v  bielej a sivej farbe .

 

Panoramatické okná

Panoramatické okno: Dajte zelenú slnečnej energii a presvetlite si váš priestor úsporne! K tomu vám poslúžia naše panoramatické okná od niekoľko kusov až do celej panorámy. Panoramatické okná sú síce efektné, ale nezabúdajme, že izolačnou schopnosťou sa nevyrovnajú sendvičovým panelom, preto odporúčame umiestnenie panoramatických okien  na také miesto, kde nie je významný tepelný rozdiel medzi vzdušnými priestormi, ktoré chcete oddeliť, alebo v danej oblasti je dôležitejšie prenikanie svetla dovnútra, než udržanie tepla .

 

Okná v garážovej bráne

Prečo máte použiť okná?

Prirodzené osvetlenie Vášho domova alebo podniku je dôležité z viacerých dôvodov. Jej primárny dôvod sa rovnako uplatní tak pri priemyselnom, ako aj pri súkromnom použití. Táto výhoda je úspora energie. Pretože  priemer našich okien nie je panoramatického formátu, ich koeficient tepelnej priepustnosti je veľmi podobný sendvičovým panelom. Zjednodušene môžete pustiť svetlo do Vašej garáže, sály bez straty tepla, a tým ušetriť náklady osvetlenia počas hodín denného svetla. Sekundárnym dôvodom je, že  umiestnením okien vo výške očí môžete sledovať prostredie vonku bez otvorenie brány.

Naše okná sú k dispozícií v dvoch variantoch, s priehľadnou akrilovou a s sklenenou vložkou. Priemyselné okenné rámy sú k dispozícii v čiernej zatiaľ čo občianské v bielej aj vo farebnej verzii.

Možnosťou namontovaním vstupných dverí nie je potrebné pre Vás otvárať garážovú bránu viackrát do dňa, pretože tieto štruktúry budú zastavané do roviny panelov brány. Tieto dvere z bezpečnostných dôvodov sa otvárajú smerom von, doľava alebo doprava. Tiež môžete objednať okná ako doplnok, ako aj nízke či vysoké prahy. Dokonalú funkciu brány osobne zabezpečia naši kolegovia, a v priebehu zamodelovania jej funkcie dôjde ku precíznej kontrole vo viacerých pozíciách brány.

 

Koľajnicová štruktúra

Naša koľajnicová štruktúra je vyrobená z pozinkovanej ocele lisovaním za studena, zosilnená  po celej dĺžke oceľovým nitovaním. Kvôli malému hornému inštalačnému priestoru horizontálne koľajnicové štruktúry sú vytvorené dvojmo. Pre urýchlenie montáže  dostanú naši odborníci  do rúk predvŕtané diely .

 

Posilnenie

Veľkosť brán značne ovplyvňuje ich výstuž. Vo všeobecnosti sú naše panely na súkromné použitie vybavené dvojvrstvovou oceľovou vložkou a priemyselné panely až  trojvrstvovou, ktorá siaha po celej dĺžke panelu. Pri určitej veľkosti [nad 4,7 m] však nestačia len oceľové vložky. V tom prípade je potrebná takzvaná Omega-oceľová výstuž, ktorá  dokonale stabilizuje akúkoľvek priemyselnú alebo domácu bránu.

 

Pružinové hriadeľe, navijáky, závesy

V jemnom fungovaní garážových brán Eurodoor hrajú významnú úlohu torzné pružiny. Tieto sú vyrobené pomocou počítačových programov na základe rozmerov daných brán. Ich priemerná životnosť je 15.000 otvorení bez lámania pružín. V plynulom pohybe zohráva významnú úlohu aj navijak, ktorý  je dimenzovaný na veľkosť brány a vyrobený je z hliníkovej  zliatiny. V základnej verzii je dostupný  s klasickými skrutkami, ale máte možnosť voľby upevnenia aj klinovou dráhou. Naše závesy sú takiež vyhotovené z dvojmilimetrového  galvanizovaného oceľového plechu, ktoré sú  navrhnuté s ochranou proti privretiu prstov.

Torzná pružina je galvanizovaná dutá hriadeľ, ktorá do šírky brány 3.000 mm pozostáva z jednej, v prípade väčšej šírky z dvoch častí, ktoré sú prepojené  skrutkami pripevnenou spojkou. K torzným pružinám sa pripájajúce armatúry sú v základnej verzii dostupné so skrutkovacím upevnením. Obidve riešenia sú odporúčane v prípade väčšej záťaže brány.

Cieľom tesnenia na vymedzenie medzery je izolácia vlhkostí a tepla. Jeho materiálom je flexibilné prižové tesnenie pripevnené na tvrdý PVC profil. Tento PVC profil možno pripevniť na vertikálnu koľajnicovú konštrukciu. Pri použití ako horné tesnenie je možno pripevniť  aj na zvláštny oceľový profil.

Valčeky sa pohybujú v pozinkovanom oceľovom profile a sú predmontované na špeciálne nitované železo. Pre zvýšenie účinnosti pri montáži obsahujú vývrtky nutné k montovaní, tak sa brána dá rýchlo a pevne pripojiť k murivu. Pre obmedzené miesto hornej montážnej časti je koľajnicová konštrukcia dvojito vytvorená.

 

„Nie brána určuje otvor“

Výhoda výrobného systému Eurodoor je, že konštrukciu brány môžeme prispôsobiť k  existujúcemu otvoru, ale pri tom vieme  produkovať aj najextrémnejšie veľkosti.

Ako  to dokážeme?

Po obdŕžaní Vašej objednávky naše špecialisti rovnako dimenzujú každú prvku Vašej brány. Rezajú vášho panela na mieru a pripravujú ho pre inštaláciu. Torzné pružiny, koľajnicové štruktúry a navijaky budú kalibrované podľa danej veľkosti a potom balené pre montovanie. Ak žiadate inštalovanie vstupných brán alebo panoramatického okien, namodelujeme ich v našej továrni a tiež balíme pripravené na montovanie.

Ďalšia výhoda technológie, že montážny priestor ponúka tri možnosti:

Odporúčam jednokoľajkový hardware-systém v prípade, keď výška premostenia je viac, ako 35 cm.

V prípade štandardnej hardaware-systémi  s manuálnym ovládaním potrebný montážny priestor je 20 cm, a v prípade motorového spracovania 23 cm.

Zadný koľajnicový systém s torznými  pružinami poskytuje riešenie, ak vyššie uvedené veľkosti vo vašej brány nie sú dostatočné. Pri manuálneho uvádzania montážny priestor je 7 cm, v prípade motorového spracovania 10 cm, ktorý určite umožňuje inštaláciu garážových brán z vašich snov.

 

Sekciové pohony brán

Na základe viacročných skúseností sme začali distribuovať motory vlastnej výroby Milner Tore, ktoré svojou kvalitou spĺňajú tie najvyššie nároky na trhu garážových brán.  Okrem toho sú tieto motory lacnejšie v porovnaní s konkurenciou.

Značka TAU nie je na trhu v oblasti pohonov neznámou.  Vlastnosť tejto kvality zaslúžil si na rozšírenia našich paletou s nasledujúcimi TAU pohonmi, ktoré sú pás prevádzkované a fungujú vynikajúce mäkko.Copyright (c) 2012 www.ravi.sk | Plastové okná za super cenu pre každého | All rights reserved. | Webdesign 4all.sk.