Materiál: HLINÍK AlMgSi0,5 F-25
HRÚBKA:1.6 mm – 2.5 mm Hrúbka materiálu je úmerná šírke parapetu.
Maximálna dĺžka parapetu: 6000 mm */**

Zloženie použitého materiálu je najvhodnejšie na parapetné plechy vystavené nepriazniam počasia. Tvrdenie materiálu s označením F-25 Vám dáva záruku najtvrdšieho hliníkového profilu. Ochrannú fóliu, ktorou sú zabezpečené hliníkové parapety , je nutné odstrániť najneskôr týždeň po zapucovaní parapetov do fasády! Ak je nutné fóliu odstrániť skôr bude odberateľ upozornený.

Parapetné plechy sa dodávajú výhradne s povrchovou úpravou ošetrené ochrannou fóliou.

Siete proti hmyzu sú najefektívnejšou prirodzenou ochranou proti dotieravému hmyzu. Hoci je ich funkcia predovšetkým praktická, svojím moderným designom sa stávajú elegantným doplnkom okien a dverí. Siete proti hmyzu sú z hľadiska zhotovenia a montáže nenáročnou záležitosťou. Sieť je vyrobená zo skleného vlákna potiahnutého plastom, ktoré nepodlieha korózii a dobre znáša teplotné rozdiely. Je vyrábaná v šedej a čiernej farbe a na okennom profile je takmer neviditeľná. Je možné zvoliť medzi pevnou alebo rolovacie sietí, ktorá je upevnená v decentnom ráme vo farbe podľa Vášho priania a vôbec nenarušuje celkový vzhľad okna.

Patria medzi najobľúbenejšie tieniace prostriedky v interiéri. Ich výborná schopnosť odrážať svetlo a teplo, dlhá životnosť, jednoduchá obsluha a údržba ako aj široká ponuka farebných odtieňov v súlade s ostatnými doplnkami ich predurčujú ako optimálne riešenie pre bytové a rodinné domy.

Pre zákazníkov, ktorí sa rozhodnú pre naše drevené eurookná, máme pripravené žalúzie vyrobené z prírodného dreviny lipovina alebo bambus. Drevené lamely sú takisto nenáročné na údržbu, extrémne tvrdé, pružné a stálofarebné. Sú odolné voči zmene teploty a nenasávajú vlhkosť, preto sú ideálne aj do vlhkého prostredia.

Pre ich takmer neobmedzené rozmerové možnosti sú ideálnym riešením pre zatienenie veľkých sklenených plôch v administratívnych budovách či výkladoch obchodných prevádzok. Dokonca sa v mnohých prípadoch používajú ako ekonomické riešenie na rozdelenie priestoru bez nutného stavebného zásahu. Na výber je opäť široká paleta farebných prevedení. Jednoduchá a bezproblémová údržba je samozrejmosťou.

Vonkajšie žalúzie sú najpoužívanejším exteriérovým tieniacim prvkom. Umožňujú plynule regulovať prirodzené osvetlenie, zachytávajú priame slnečné žiarenie a chránia pred jeho škodlivými účinkami. Používajú sa nielen k zatieneniu okien moderne poňatých rodinných domov, ale aj administratívnych či komerčných budov. V prípade požiadavky na maximálnu zatemnenie použijeme lamelu typu Z-PROFIL, kde je tento efekt takmer dokonalý. Z dlhodobého hľadiska je výhodnejšie ovládanie elektropohonom, ktoré zaručuje dlhšiu životnosť a umožňuje napojenie rôznych druhov ovládacej automatiky (veterné, slnečné, tepelné, časové). Súčasťou dodávky môžu byť aj horné krycie plechy (galérie).

Pri výbere vhodnej tieniacej techniky by sme si mali určiť priority, ktoré od nej požadujeme. Rolety okrem výbornej tieniacej funkcie až dokonalého zatemnenia interiéru, zabezpečujú ochrannú funkciu proti hluku, znižujú náklady na kúrenie v zime či klimatizáciu v teplom letnom období. Takisto sú výbornou ochranou proti neželaným pohľadom susedov. Najefektívnejšie využitie všetkých výhod exteriérových roliet dosiahneme vhodnou kombináciou doplnkov k nim.