Plastové okná GEALAN 8000 - 74mm

EXTRA CLASS - S CITOM PRE DETAIL
Ak sa práve teraz  rozhodujte pre výmenu okien, je profil GEALAN S 8000 IQ pre Vás tým správnym riešením.Tento okennný systém vytvára všetky predpoklady na dlhú životnosť okna. Ide o 6-komorový profilový systém s dorazovým tesnením, ktorý ukrýva veľkú hlavnú komoru pre zabudovanie veľkých oceľových výstuží, ktoré zabezpečujú veľmi dobrú stabilitu týchto okien i odolnosť voči vlámaniu. Konštrukčná hĺbka 74 mm zaisťuje dobrú tepelnú a hlukovú izoláciu, nespornou výhodou tohto okenného systému je aj vysoký komfort čistenia vďaka príslušnej dimenzovanej drážke rámu.

Technické parametre okien:
 • 6 komôr v ráme aj krídle 
 • stavebná hĺbka 74 mm
 • kvalitatívna trieda profilového systemu A a B
 • oceľová pozinkovaná výsuha v ráme aj krídle o hrúbke 2 mm
 • koeficient prestupu tepla rámu Uw = 1,2 W.m-2K-1
 • koeficient prestupu tepla izolačné dvojsklo Uw = 1,1 W.m-2K-1
 • koeficient prestupu tepla izolačné trojsklo Uw = 0,7 W.m-2K-1
 • akustické vlastnosti  Rw = 35 dB (pri trojskle možné až do 44 dB)
 • odolnosť proti zaťaženiu vetrom jednokrídlové okno trieda C5
 • odolnosť proti zaťaženiu vetrom dvojkrídlové okno a balkónvoé dvere  trieda C4


 BEZPEČNOSŤ
Vo svojom dome sa chcete cítiť príjemne a hlavne bezpečne. Zo štatistík vyplýva, že najviac vlámaní sa uskutoční práve cez okná. Až 70% zlodejov si vyberá pre vstup do domu/bytu práve okno. Všetky plastové okná nie sú rovnaké. Rozdiely v konštrukcii profilu majú podstatný účinok na technické vlastnosti výrobku.  Pri oknách z profilu GEALAN sú hĺbka uloženia a  výrazná hrúbka materiálu dodatočné bariéry a spolu s bezpečnými spojeniami kovania skrutkami v okennom ráme a krídle presvedčivými bezpečnostnými arugumentami. Spolu s kvalitným kovaním predstavujú ďalšiu prekážku neželanej návšteve. Pre vašu bezpečnosť používame kovania Maco Multi Matic. 

INOVAČNÁ TECHNOLÓGIA
Profily GEALAN vznikajú výtlačným lisovaním - takzvanou extrúziou.Plasticita základného materiálu umožňuje veľkú mnohotvárnosť geomterií, takže je možné realizovať najrozličnejšie nároky na dizajn.Či sa jedná o novostavbu alebo rekonštrukciu, profily GEALAN nenechávajú nič na náhodu ani v oblasti farebného riešenia. Problém neprestavujú ani osobitné dizajnové predlohy a požiadavky.  

INDIVIDUÁLNE MOŽNOSTI
Každý sme rozdielni a každý máme svoj osobitný vkus. GEALAN myslí aj na individuálne požiadavky zákazníkov. Preto okrem klasického prevedenia krídla  máme v ponuke aj okná s predsadeným krídlom, ktoré zaujmú svojím netradičným vzhľadom a podčiarknu osobitý vkus majiteľa.

MAXIMÁLNY KOMFORT

Parametre nových okien nedovoľujú samovetranie a dostatočnú výmenu vzduchu v miestnosti, ako to bolo v minulosti pri drevených oknách. Ruka v ruke so zvyšovaním tesnosti  okien sa teda do popredia dostáva problematika správneho vetrania . Systematická regulácia vlhkosti a teploty vzduchu v miestnosti zabezpečuje dobrú klímu a zabraňuje vzniku plesní. Kvôli lepšej kontrole je vhodné používať zvlášť v miestnotiach s rizikom zvýšenej vlhkosti vlhkomer GEALAN, ktroý upozorňuje, kedy je čas miestnosť vyvetrať. Pripevňuje sa jednducho nelepením na rám alebo krídlo okna z interiéru. 

PLASTOVÉ OKNÁ S VYPLNENÝM 6-KOMOROVÝM PROFILOM (IKD® GEALAN)

Základná verzia profilu plastového okna je 6-komorová s nevyplnenými komorami.
Ak je Vaším cieľom mať okná s výrazne lepšími tepelno-izolačnými vlastnosťami a ktoré sú zároveň pevnejšie, odporúčame Vám vyberte si profil s izolovaným jadrom. Pri výrobe týchto plastových okien sa využíva technológia intenzívnej izolácie jadra profilu IKD® Gealan, kedy v profile okna je vystužovacia komora krídla vyplnená penou špeciálneho zloženia s výraznými izolačnými vlastnosťami. Táto technológia tak umožňuje v prvom rade dosahovaťvynikajúce hodnoty tepelnej izolácie a znižovať tak náklady na vykurovanie.

 

PREDSADENÉ HLINÍKOVÉ OPLÁŠTENIE PLASTOVÉHO OKNA

hlinikove oplastenie okna

Plastové okná s hliníkovým obkladom – to je inovačný moderný produkt. Okná s predsadenými hliníkovými klipmi sú vhodné pre klientov, ktorí oceňujú hodnotu modernej architektúry ale aj tradičný vzhľad. Použitie bieleho plastového profilu z vnútornej časti vytvára útulnú atmosféru a možnosť prispôsobiť sa akémukoľvek designovému interiérovému riešeniu, na druhej strane hliníkový obklad, ktorý je pripevnený na okenný rám i krídlo pomocou špeciálnych klipov z vonkajšej strany, môže výrazne predĺžiť životnosť okna. Hliníkom obložený plastový profil je tak ešte viac chránený pred nepriaznivým vplyvom počasia, navyšenevyžaduje žiadnu špeciálnu údržbu.

S týmto variantom plastových okien GEALAN si môžete dopriať farebné okná bez kvalitatívnych kompromisov, máte takmer neobmedzené možnosti výberu farby zo vzorkovníka RAL, pre bližšie informácie kontaktujte našich obchodných zástupcov.

 

PREDSADENÉ MALÁ KLAPKA s VEĽKÝM IQ

Regulovaná výmena medzi vnútorným a vonkajším vzduchom je zvlášť dôležitá  v miestnostiach s rizikom zvýšenej vlhkosti ako sú kúpeľne, kuchyne, práčovne a pod. Systematické vetranie je potrebné nielen pre príjemnú klímu a pocit v interiéri, ale predovšetkým  znižuje riziko plesní a kondenzácie pár na skle - rosenie.GEALAN vyninul špeciálne pre tento účel klapku GECCO, ktorá funguje na princípe automatického systému vetrania. Klapka robí z klasických okien vetracie okná a umožňuje pravidelný prísun vzduchu do miestnosti. GECCO klapku je možné osadiť aj do už namontovaných okien. Prednosti klapky GECCO:

 • optimálna výmena vzduchu pri normálnom tlaku vzduchu
 • trvalé základné vetranie bez prejavov prievanu aj pri vysokej rýchlosti vetra
 • pracuje automaticky a nevyžaduje žiadnu obsluhu
 • ekonomicky výhodná
 • ochrana proti hluku a tepelná ochrana zostáva zachovaná

 

Farebné možnosti plastových okien sú dnes prakticky neobmedzené. Od žiarivej bielej cez fantastické farebné odtiene až po verné imitácie dreva.

ŠTANDARDNÉ FARBY OKIEN DODÁME UŽ OD 15 PRACOVNÝCH DNÍ

NEŠTANDARDNÉ FARBY OKIEN VIEME DODAŤ UŽ OD 25 PRACOVNÝCH DNÍ

Odtiene zobrazené na obrazovke sa nedajú nahradiť za reálne vzorky, pretože vnímanie farby je ovplyvnené materiálom, leskom, svetelnými podmienkami a inými faktormi. Pri výbere odtieňavždy vychádzajte zo vzorkovníkov na predajni, preto neváhajte a kontaktujte našich obchodných zástupcov, radi Vám jednotlivé farebné odtiene odprezentujú.


ELEGANTNÝ VZHĽAD DREVA

 Dávno nie je pravda, že plastové okná musia byť len biele.

Moderné renolitové fólie v rôznych drevodekoroch úspešne nahrádzajú drevené okná ako v oblasti  úžitkových vlastností, tak aj v oblasti dizajnu.

Okná potiahnuté renolitovou fóliou v imitácii dreva sú na nerozoznania od drevených. Naviac široká paleta renolitov je zárukou, že si vyberite ten správny odtieň pre vašu stavbu.

Renolitovanie je možné realizovať jednostranne alebo obojstranne, pročom je možné použiť jeden odtieň na vnútornej a druhý odtieň na vonkajšej strane okna.

Profily určené na potiahnutie renolitom majú  jadro farebne prispôsobené farbe povrchu.  Pri prípadnom mechanickom poškodení tak nie je vidieť výrazný farebný rozdiel medzi vrchnou vrstvou a jadrom.

Pri porušení povrchu  sa drobné poškodenia dajú odstrániť špeciálnou fixou v príslušnej farbe renolitu. Hlbšie poškodenia  sa odstraňujú za tepla farebnými voskami, ktoré po ztuhnutí vytvrdnú.

Svetlý dub Horská borovica   Prírodný orech Oregon     Douglas Zlatý dub
Svetlý dub-renolit č.3118076 Horská borovica-renolit č.3069041 Prírodný orech-renolit č.4252041 Oregon-renolit č.1192001 Douglas-renolit č.3069037 Zlatý dub-renolit č.2178001
Vlašský orech Čerešňa  Mahagón  Orech   Dub Bahenný dub
Vlašský orech-renolit č.4252042 Čerešňa-renolit č.4252043 Mahagón-renolit č.2065021 Orech-renolit č.2178007 Dub-renolit č.3149008 Bahenný dub-renolit č.3167004

 

FASCINUJÚCE FARBY PLASTOVÝCH OKIEN

Farebné okenné profily si v poslednej dobe našli svojich zástancov. Skvele sa hodia k moderne koncipovaným  stavbám aj k zvýrazneniu typických regionálnych štýlov. Vonkajšia farebná  vrstva akrycolorového skla vykazuje veľkú odolnosť proti poškriabaniu a proti poveternostným vyplyvom, výborne znáša slnko, chlad, dážď, teplotné výkyvy atď. Polomatný, hladký a nepórovitý povrch je odolný proti usádzaniu špiny a prachu, vďaka čomu sú akrycolorované okná výnimočne ľahko umývateľné. Akrycolorová vrstva sa nanáša na profil vo výrobnej fáze špeciálnou patentovanou metódou kolorovania, pri ktorej sa neodeliteľne spoja biely profil a farebné akrylové sklo. Akrycolorová vrstva je  o 0,5 mm hrubšia ako každá vrstva laku.Vďaka tejto technológii je vylúčené odlupovanie alebo odpraskávanie farby.

Acrycolorová úprava profilov sa robí len jednostranne, z vnútornej alebo z vonkajšej stany okna.


Vzorkovník farieb

Renolitové fólie
Krémovo biela  Strieborno šedá Antracitovo šedá Oceľovomodrá Jedľovo zelená  Čokoládovo hnedá
Krémovobiela-renolit č.137905 Striebornošedá-renolit č.715505 Antracitovošedá-renolit č.701605 Oceľovomodrá-renolit č.515005 Jedľovozelená-renolit č.612505 Čokoládovohnedá-renolit č.887505
                      

Acrycolor

Krémová biela RAL 9001  Achátová šedá RAL 7038 Okenná šedá RAL 7040   Strieborná Bridlicová šedá RAL 7015 Hnedo červená RAL 3011  
Krémová biela-RAL 9001 Achátová šedá-RAL 7038 Okenná šedá-RAL 7040 Strieborná Bridlicová šedá-RAL 7015 Hnedočervená-RAL 3011
Sépiová hnedá RAL 8014  Čiernohnedá Machová zelená RAL 6005 Ultramarínová modrá RAL 5002 Oceľová modrá RAL 5001  
Sépiová hnedá-RAL 8014 Čiernohnedá-02 Machová zelená-RAL 6005 Ultramarínová modrá-RAL 5002 Oceľová modrá-RAL 5001  
 
Vchodové dvere z pevnou výstuhou a dlhou životnosťou.
Profil GEALAN zaručuje výborné statické a tepelnoizolačné vlastnosti. V ponuke široká paleta dverových výplní. NEPODCEŇUJTE SILU PRVÉHO DOJMU Vstupnou bránou do Vášho domu sú vchodové dvere. Vytvárajú prvý dojem a veľa napovedajú o jeho majiteľoch, preto by ste ich výber nemali podceňovať. Kde inde vítate najčastejšie návštevy ako práve pri nich?

VLASTNOSTI PLASTOVÝCH DVERÍ
Na výrobu vchodových dverí používame dva druhy profilov z rady S 8000 IQ. Rám je vyrobný zo šesťkomorovej varianty. Na výrobu krídla je použitá štvorkomorová varianta z toho istého profilového systému, ktorá sa vyznačuje vysokou odolnosťou, pevnosťou a stabilitou.
 • Dvere si zachovávajú vynikajúce tepelnoizolačné a zvukovoizolačné vlastnosti
 • Povrchová úprava zaručuje dlhú živostnoť a odolnosť voči mechanickému poškodeniu a takisto voči pôsobeniu UV žiarenia.
 • Bezpečnosť dverí je zabezpečená zámkom s viacbodovým zamykaním MACO Protect. Pevnejšia oceľová výztuha zabezpečuje dobrú stabilitu a zvyšuje bezpečnosť dverí.
 • Všetky vchodové dvrere majú hliníkový prechodový prah.


 ZABEZPEČENIE VCHODU JE PRVORADÉ
Dverové kovanie spĺňa vysoké požiadavky na bezpečnosť a estetiku. Kovanie má štandardne trojbodové bezpečnostné uzamykovanie a preto nie je potrebné montovať do dverí dodatočný zámok. Poskytuje v súčasnosti najmodernejší spôsob ochrany proti vypáčeniu. Dodatočným bezpečnostným prvkom je kombinácia madlo/kľučka. Kľučky a madlá ponúkame v základných  farebných odtieňoch biela, hnedá, strieborná, bronz, s možnoťou výberu šírky zakrytia vložky úzkym alebo elegantnejším širokým štítkom. 

FARBA A TVAR VCHODOVÝCH DVERÍ
Vchodové dvere je možné vyrobiť v rovnakých farebných odtieňoch a imitáciách dreva ako okná. Tvarové členenie je závislé od požiadaviek zákazníka. Vyrábajú sa jednodielne, dvojdielne alebo  viac dielne vchodové dvere, dvere s nadsvetlíkmi alebo bočným svetlíkmi. Ako výplň sa používajú hladké výplňové dosky vo farbe profilu alebo ozdobné výplňové dosky. Veľmi elegantne pôsobia vchodové dvere so sklenou výplňou. 

OZDOBNÉ VÝPLNE Ozdobné výplňové dosky, ktoré používame v našich vchodových dverách,  sa vyznačujú vysokou kvalitou, farebnou a tvarovou stálosťou. Podľa výberu  sú k dispozícii výplňové dosky s plastovým povrchom alebo vysokokvalitné dosky s HPL povrchom  na báze tvrdenej lisovanej živice. HPL živicové dverové výplne zosobňujú ideálnu kombinácií úžitkových vlastností pre dlhodobé bezproblémové používanie. Zloženie výplne z HPL dosky a extrudovaného polystyrénu zaisťuje pevnosť, stabilitu a výborné tepelno-izolačné vlastnosti. Vďaka minimálnej tepelnej rozťažnosti povrchových dosiek sú tieto výplne  predurčené pre prevedenia v imitácii dekorov dreva. Kombináciou farby, tvaru a skla si vytvoríte vlastnú  výplň presne podľa svojej predstavy.Copyright (c) 2012 www.ravi.sk | Plastové okná za super cenu pre každého | All rights reserved. | Webdesign 4all.sk.