Koberce NORPFEIL


 

Všeobecne sa koberce vyrábajú v rôznych šírkach a rozmeroch vzhľadom na rôzne potreby. Obvykle sú šírky kobercov 200, 400 a 500 cm a kobercové štvorce 50 x 50 cm. Šírky kobercov sú jedným z dôležitých argumentov pri výbere podlahovej krytiny.


Pri ich použití zväčša treba počítať s odpadom pri rezaní na mieru miestnosti. Kobercové štvorce sú finančne náročnejšie, ale poskytujú väčší priestor pre podlahový dizajn a znižujú spotrebu na minimum. Takisto pri poškodení koberca je možná výmena jednotlivých štvorcov, čo znižuje budúce finančné náklady.Vlastnosti kobercov:
- komfort
- zvukovú a tepelnú izoláciu
- dobrú údržbu
- dlhú životnosť
- prispôsobivosť rozmerom miestnosti
- zároveň cenovú dostupnosť
- rôznorodý dizajn.

Rozlišovacími prvkami sú: technológia výroby, povrchová úprava a zloženie povrchu.   

Rozdelenie podľa spôsobu výroby:

Všívané KOBERCE - najrýchlejší a najrozšírenejší spôsob výroby kobercov. Všívané koberce sú stále populárnejšie kvôli ich trvalosti a odolnosti voči škvrnám. Vyrábajú sa z navzájom prepletených polypropylenových vlákien. Všetky typy týchto kobercov majú dlhodobú trvácnosť, špeciálnu úpravu odolnú škvrnám.

Použitie: vstupné haly, schodiská, iné namáhané priestory

Vpichované KOBERCE - efektívny spôsob spracovania druhotných textílií na podlahové krytiny nižšej cenovej kategórie so špecifickým účelom a kratšou dobou použitia napr. výstavy a veľtrhy, čistiace koberce a pod.

Objektový koberec

"INDEPENDENT" - kreatívna produktová rada, ktorá zahŕňa sofistikované objektové-vlastnosti. Architekti a projektanti nájdu odbornú pomoc pri ich rozhodovaní.

Zbierka je rozdelená do šiestich kníh, ktoré sú organizované podľa farby a rozdelené do troch tried. Celkom existuje v každej kolekcii objekt 19 produktov v 320 farbách. Či už slučky, Velours, Frisé alebo Shaggy - rozmanitosť ponuky kobercov nenechá žiadne priania nesplnené.

NORDPFEIL – INDEPENDENT Prospekt
NORDPFEIL – INDEPENDENT Dátový list

Objekt koberec

Vďaka širokej škále textúr, farieb a vzorov poskytuje kolekcia PERFORMANCE ku objektovým kobercom pre maximálne zaťaženie. Táto kolekcia rovnako spĺňa estetické a funkčné požiadavky na najvyššej úrovni.

Kolekcia PERFORMANCE je vybavený I-Protect. I-Protect kobercov + Fluór-Free predstavuje novú generáciu znečistenia a škvŕn pre ochranu kobercov. Navrhnutý tak, aby bola zaistená najvyššia možná garancia, pomáha I-Protect kobercov + Fluór-Free koberce umožnia zachovať ako nové po dlhšiu dobu.

I-Protect Carpet+ Fluorine
NORDPFEIL – PERFORMANCE Prospekt
NORDPFEIL – PERFORMANCE Dátový list

Objekt kobercové štvorce

Nové kobercové štvorce - kolekcia modul 50 je tu! Kvalita v atraktívnej čerstvej palete farieb. Zahrnuté sú trend-orientované všívanej konštrukcie - od zaujímavých velúrov, cez štrukturované uzlíkové až po jemné Saxon-Uni.

• NORDPFEIL štandard kvality
• TUV certifikované pre objekty
• rýchla inštalácia
• jednoduchší transport & výmena
• individuálne Design-varianty
• inovatívne, pohodlné a zvukovo utlmujúce
• ekologický a ekonomický
• Modul 50 Program je k dispozícii na okamžité odoslanie

NORDPFEIL – MODUL 50 Dátový list

Koberce pre obchodné a rezidenčné priestory

COMPACT kolekcia ponúka rôzne trend-orientované riešenia Konstruktionen dokonale zladených farebných paliet. Ako jeden z prvých nemeckých výrobcov kobercov NORDPFEIL získal TFI-TÜV PROFiCERTproduct certifikát na COMPACT edíciu. Všetky triedy kvality v tejto kolekcii sú v kolekcii sú vybavené textilným podkladom. K dispozícii sú šírky 400 a 500 cm k odberu priamo zo skladu.

NORDPFEIL – COMPACT Dátový list

Objektový koberec

Klasické a moderné vzory, starostlivo vybraných a dokonale vypracovaných v teplých a upokojujúcich farbách, to je kolekcia HOTEL.
Vysoko kvalitné polyamidové priadze zabezpečujú odolnosť, dlhú životnosť a dobrú čistiacu schopnosť. Vysoká Poleinsatzgewichte zaistí pohodlie.
Na výber je voľba medzi štandardou a špeciálnou výrobou, táto kolekcia ponúka špeciálne aplikácie varianty pre izby, chodby, recepcie, reštaurácie alebo konferenčné miestnosti.

NORDPFEIL Hotel Kolekcia prospekt 

Tkané objektové koberce

Kolekcia pre architektov a interiérových dizajnérov, ktorá stanovuje nové štandardy. Produktová rada MEZZO je kolekciou pre objekty, ktorá spĺňa najvyššie nároky: kreatívny dizajn v dokonalej kvalite, otvorené pre individuálne konštrukčné riešenie a ľubovoľné požiadavky.

 

 
Copyright (c) 2012 www.ravi.sk | Plastové okná za super cenu pre každého | All rights reserved. | Webdesign 4all.sk.