Kľučky

TYPY Kľučiek - kľučky & kovania

Kľučky predstavujú dopnok každých dverí a dokážu ich esteticky okrášliť. V našej spoločnosti Vám ponúkame veľký sortiment kľučiek roznych tvarov, veľkostí a farieb spĺňajúcich vaše predstavy a očakávania.

Naši partnery:

www.klucky.sk

  

Niekoľko rád pred zakúpením kľučiek

Základné rozdelenie interiérových kľučiek:

Štítové kľučky: pri štítových kľučkách je potrebné poznať vzdialenosť medzi osou kľučky a osou kľúča (rozteč).

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

-----------------------------------------------------------------------------------------------------


Štandardná vzdialenosť je 72 alebo 90 mm. Pri bezpečnostných kovaniach sa používa aj rozteč 92 mm (prosím, zvýšte pozornosť pri meraní).

UPOZORNENIE: Nakoľko otvory do štítových kľučiek vyrážame podľa Vašich požiadaviek, je nevyhnutné, aby ste pri nákupe tovaru presne uviedli typ a rozteč otvorov. Pokiaľ si objednáte nesprávne, nemusí byť ich výmena samozrejmosťou.

Rozetové kľučky: čiže delené kľučky, označujeme veľkým písmenom R (okrúhla rozeta) alebo HR (štvorcová rozeta). Nakoľko sa väčšina rozetových kľučiek upevňuje prešróbovaním cez celú hrúbku dverí v mieste zámku, je potrebné, aby boli v zámku na to určené otvory (viď. priložený obrázok).

Typy otvorov:

Skratkou BB -             označujeme otvor pre interiérový kľúč (dózický)

Skratkou PZ -             označujeme otvor pre vložku (fabku)

Skratkou WC -           označujeme WC sadu s vmontovaným kľúčom (k WC sade je potrebný zámok so spodným štvorhranným otvorom 6 x 6 mm)

 

Guľa / kľučka   alebo   Madlo / kľučka: pri kľučkách s guľou (madlom) uvádzame všetky predošlé údaje plus spresnenie, či sa jedná o kľučku pravú (označujeme RE) alebo ľavú (označujeme LI). Guľa, alebo madlo môže byť pevné alebo otočné.


Povrchové úpravy

Vybraný sortiment je v rôznych povrchových úpravách. Výrobky sú ošetrené kvalitnými povrchovými úpravami, napriek tomu nie každá povrchová úprava je vhodná do každého prostredia. Pri každej povrchovej úprave sme vyznačili vhodnosť použitia symbolom:

*          určené pre domáce prostredie (byty, domy, malé penzióny)

**        určené pre prostredie so zvýšenou frekvenciou pohybu ľudí (rodinné domy, hotely, ubytovne, menej frekventované administratívne priestory, penzióny)

***      určené pre prostredie s vysokou frekvenciou pohybu ľudí (administratívne priestory, predajne, čerpacie stanice, nákupné centrá) a sú vhodné aj do vlhkého prostredia)Copyright (c) 2012 www.ravi.sk | Plastové okná za super cenu pre každého | All rights reserved. | Webdesign 4all.sk.